tlo
tlo

Biuro Turystyczne GDANKA TRAVEL

ul. Rzeczypospolitej 8

80-369 Gdańsk

kom.: +48 500 077 944

mail: gdanka@gdankatravel.pl

Biuro czynne pn - pt

w godzinach 9.00 - 16.00

w święta, soboty i niedziele:

biuro nieczynne

Z dumą i radością informujemy, że nasz katalog wycieczek szkolnych zdobył wyróżnienie w konkursie MERCURIUS GEDANENSIS podczas Gdańskich Targów Turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością katalogu i skorzystania z nagrodzonych ofert.

Półwysep Helski

Hel jest najbardziej morskim z polskich miast. Jedynie od zachodu można do tego miasta dotrzeæ lądem. Wcześniej, tylko morze łączyło Hel ze światem. Ta droga jest też najkrótsza i nadal najdogodniejsza w dotarciu do Gdańska, Gdyni i Sopotu. Pierwszą, murowaną latarnię morską wzniesiono na Helu na początku XIX wieku. Na rozkaz dowództwa obrony helskiej reduty w 1939r. wysadzono ją w powietrze. Szczególną osobliwością Helu jest jego główna ulica, przy której zachowały się śliczne ryglowe domki rybackie z pierwszej połowy XIX wieku. Ta właśnie ulica jest najchętniej odwiedzana przez gości Helu, przybywających statkiem białej floty z Trójmiasta.
Najstarszym, zachowanym budynkiem w Helu jest, pochodzący z początku XV w. kościół gotycki, będący w latach 1525-1945 świątynią lokalnej Gminy Ewangelickiej, a obecnie mieszczący siedzibę Muzeum Rybołówstwa, z którego 21 metrowej wieży roztacza się szeroka panorama obejmująca wschodnią częśæ Zatoki Gdańskiej aż po wybrzeża Trójmiasta. Warto również odwiedziæ Fokarium oraz Latarnię Morską.

Na życzenie powrót busem przez znane turystyczne miejscowości JuratęJastarnię, zwiedzanie najciekawszych zabytków Pucka i Władysławowa, a także pięknie odrestaurowanych zamków w Rzucewie i Krokowej.


Czas trwania około 7 godzin

Ofertę prosimy traktowaæ informacyjnie. Ceny wycieczek lokalnych są uzależnione od ilości osób zwiedzających, wybranych wstępów i programu. Proszę o kontakt z biurem, celem ustalenia ostatecznej wersji wycieczki i uzgodnienia ceny.
Biuro Turystyczne GDANKA TRAVEL

ul. Rzeczypospolitej 8

80-369 GdańskPolityka Prywatności

Pobierz dokument