tlo
tlo

Biuro Turystyczne GDANKA TRAVEL

ul. Rzeczypospolitej 8

80-369 Gdańsk

kom.: +48 500 077 944

mail: gdanka@gdankatravel.pl

Biuro czynne pn - pt

w godzinach 9.00 - 16.00

w święta, soboty i niedziele:

biuro nieczynne

Z dumą i radością informujemy, że nasz katalog wycieczek szkolnych zdobył wyróżnienie w konkursie MERCURIUS GEDANENSIS podczas Gdańskich Targów Turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością katalogu i skorzystania z nagrodzonych ofert.

Malbork

Wycieczka do jednej z największych atrakcji regionu - Zamku w Malborku. Jadąc w stronę Malborka mijamy malownicze krajobrazy Żuław, jak również dawną wioskę Mennonitów - Stogi. Mennonici mieli bardzo duży wkład w osuszanie Żuław, rolnictwo i architekturę tej części Wybrzeża. Miasto Malbork położone nad Nogatem, zostało założone przez Zakon Krzyżacki w 1276r. Znajdującym się tu osadnikom - głównie niemieckim - nadali Krzyżacy prawo chełmińskie, zapewniające im samorząd i własny sąd. Dla słowiańskich i pruskich mieszkańców tych ziem założono przedmieście z władzą sprawowaną przez krzyżackich komturów. W latach 1309-1457 Malbork był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. W latach 1457-1772 z tego miejsca panowali wojewodowie malborscy. W 1961 r. utworzono Muzeum Zamkowe, a w grudniu 1997 r. zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Muzeum Zamkowe w Malborku mieści się w największej ceglanej twierdzy na świecie. Potężna forteca została wzniesiona w okresie późnego średniowiecza przez rycerzy Zakonu Krzyżackiego. Przez 150 lat pełniła funkcję stolicy państwa zakonnego w Prusach. W średniowiecznej Europie zwykło się nazywaæ Malbork "największą górą cegieł na północ od Alp". Od 1457 r. przez ponad trzy stulecia zamek był jedną z rezydencji królów Polski. Poważnie zniszczony w 1945 r., został w ostatnich 35 latach odbudowany i obecnie uznany jest za skarb światowego dziedzictwa kulturalnego. Wspaniały, trójczłonowy kompleks warowny jest bez wątpienia jednym z najcenniejszych zabytków architektury w Polsce. Co roku odwiedzają go turyści z całego świata. Wyprawa do malborskiej warowni to wspaniała i niepowtarzalna lekcja historii.
Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuæ średniowieczną atmosferę. Oprócz zwiedzania samego zamku, Muzeum Zamkowe dysponuje szerokim wachlarzem wartościowych eksponatów, wystaw i imprez. Prezentowany jest tutaj największy w Polsce i unikalny w świecie zbiór bursztynu, szereg wystaw tematycznych pokazujących życie w dawnych wiekach, kolekcja broni i wiele innych.


Czas trwania około 6 godzin

Ofertę prosimy traktowaæ informacyjnie. Ceny wycieczek lokalnych są uzależnione od ilości osób zwiedzających, wybranych wstępów i programu. Proszę o kontakt z biurem, celem ustalenia ostatecznej wersji wycieczki i uzgodnienia ceny.
Biuro Turystyczne GDANKA TRAVEL

ul. Rzeczypospolitej 8

80-369 GdańskPolityka Prywatności

Pobierz dokument