tlo
tlo

Biuro Turystyczne GDANKA TRAVEL

ul. Rzeczypospolitej 8

80-369 Gdańsk

kom.: +48 500 077 944

mail: gdanka@gdankatravel.pl

Biuro czynne pn - pt

w godzinach 9.00 - 16.00

w święta, soboty i niedziele:

biuro nieczynne

Z dumą i radością informujemy, że nasz katalog wycieczek szkolnych zdobył wyróżnienie w konkursie MERCURIUS GEDANENSIS podczas Gdańskich Targów Turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością katalogu i skorzystania z nagrodzonych ofert.

Kaszuby

Proponujemy zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Pojezierza Kaszubskiego - malowniczej krainy jezior, lasów i wzgórz polodowcowych, regionu o żywej sztuce ludowej, z własną tradycja, historią i językiem.

Kartuzy - miejscowośæ, do której z każdej strony wjeżdża się przez las i jako jedynej na tym terenie posiadającej pięæ malowniczych jezior. Również poklasztorny kościół gotycki z charakterystycznym dachem barokowym w kształcie trumny.

Dalej malowniczą Drogą Kaszubską:

Chmielno - wieś zwana najpiękniejszym zakątkiem ziemi kaszubskiej, położona nad jeziorami: Białym, Kłodno i Rekowem, z warsztatem ceramicznym rodziny Neclów. Z Chmielna trasa prowadzi miedzy jeziorami Raduńskie i Kłodno do Chmielonka, gdzie otwiera się wspaniały widok z jednej strony na Jezioro Raduńskie Dolne, a z drugiej strony widzimy fragment krajobrazu i wieś Zawory.

Złota Góra - wysoczyzna pomiędzy jeziorami Małym i Wielkim Brodnem, z platformą widokową, z której można podziwiaæ jeden z najpiękniejszych widoków na polodowcowy krajobraz Pojezierza Kaszubskiego. W przełomie czerwca i lipca odbywa się tutaj Święto Truskawki - Truskawkobranie - największa impreza plenerowa na Kaszubach.

Wieżyca - najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim (328,6m. n.p.m.) wejście na wieżę widokową, podziwiania panoramy.

Szymbark - zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionalnej a w nim wiele atrakcji, między innymi najdłuższa deska świata, schron i dom do góry nogami.

Na życzenie możliwośæ zorganizowania tradycyjnej kolacji kaszubskiej z występem zespołu folklorystycznego w restauracji.


Czas trwania około 6 godzin

Ofertę prosimy traktowaæ informacyjnie. Ceny wycieczek lokalnych są uzależnione od ilości osób zwiedzających, wybranych wstępów i programu. Proszę o kontakt z biurem, celem ustalenia ostatecznej wersji wycieczki i uzgodnienia ceny.
Biuro Turystyczne GDANKA TRAVEL

ul. Rzeczypospolitej 8

80-369 GdańskPolityka Prywatności

Pobierz dokument