tlo
tlo

Biuro Turystyczne GDANKA TRAVEL

ul. Rzeczypospolitej 8

80-369 Gdańsk

kom.: +48 500 077 944

mail: gdanka@gdankatravel.pl

Biuro czynne pn - pt

w godzinach 9.00 - 16.00

w święta, soboty i niedziele:

biuro nieczynne

Z dumą i radością informujemy, że nasz katalog wycieczek szkolnych zdobył wyróżnienie w konkursie MERCURIUS GEDANENSIS podczas Gdańskich Targów Turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością katalogu i skorzystania z nagrodzonych ofert.

Bursztynowy Szlak

Bursztyn jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Regionu Pomorza, które nazywane jest też "Bursztynowym Wybrzeżem". Wyjątkowe właściwości bursztynu, jego piękny wygląd, ciepło, zapach, ślady dawnego życia w postaci inkluzji, a przede wszystkim łatwośæ obróbki sprawiły, że przez wiele tysięcy lat ludzie zajmowali się wydobyciem, produkcją i handlem wyrobami z bursztynu. W Gdańsku pierwsi rzemieślnicy zajmujący się obróbką bursztynu założyli swe warsztaty w 1497 r., miasto do XVIII w. uznawane było za europejską stolicę bursztynu.
Szlak Bursztynowy prowadzi przez Starówkę Gdańską z uwzględnieniem historii bursztynu - Muzeum Bursztynu w Katowni Gdańskiej, warsztaty bursztynnicze (turyści mogą sami spróbowaæ obróbki bursztynu oraz kupiæ wyroby w cenie producenta) oraz wizytę w kościele św. Brygidy z pięknym ołtarzem z bursztynu.


Czas trwania około 6 godzin

Ofertę prosimy traktowaæ informacyjnie. Ceny wycieczek lokalnych są uzależnione od ilości osób zwiedzających, wybranych wstępów i programu. Proszę o kontakt z biurem, celem ustalenia ostatecznej wersji wycieczki i uzgodnienia ceny.
Biuro Turystyczne GDANKA TRAVEL

ul. Rzeczypospolitej 8

80-369 GdańskPolityka Prywatności

Pobierz dokument